Raamatukogu tegemised

Oktoobrikuu raamatukogus möödus jällegi kui linnulennul. Raamatukogupäevade ajal on teoksil alati väga huvitavaid ja tavapärasest veidi erilisemaid  ettevõtmisi. Nii ka sel korral. Näiteks oli Oisu raamatukogus külastajatele välja pandud uudistamiseks väga põnev näitus vana-aja asjadest, kuhu said kõik kogukonnaliikmed eksponaate tuua. Lähemalt kirjutab sellest ja ka teistest tegemistest Oisu raamatukoguhoidja Heli Petrovits.

Türi raamatukogu pidas raamatukogupäevi seekord veidi isemoodi.  Sel puhul kogunesid ühisele sõnalisele jõukatsumisele Türi Põhikooli neljas klass ja eakate seltsi Pihlapuu nutikad prouad. Eelnevalt olime palunud kummalgi osapoolel välja mõelda neile omaseid käibefraase ja sõnu, eakatel ka nende noorusajast pärit termineid, mida siis ühisel mõõduvõtmisel hakati üksteiselt küsima. Iga õigesti vastatud küsimus andis auhinnafondi ühe kommi. Raamatukoguhoidja Kersti pani kokkutulnute teadmised proovile kõnekäändude tundmises ja peab tunnistama, et selle kohapealt olid mõlemad võistkonnad väga nutikad ja loovad! Viimase ülesandena said jälle mõlemad meeskonnad kasutada oma loovust: ribadeks lõigatud luuleread oli vaja omavahelise meeskonnatööna kokku sobitada. Ja jällegi särasid mõlemad grupid oma teadmiste ja oskustega. Kuna mõlemad võistkonnad olid lihtsalt ülitublid, siis polnudki mingit muud võimalust, kui ka auhinnad võrdselt ära jaotada. Oli väga- väga tore ja õpetlik, erinevaid generatsioone ühendav päev. Raamatukogust lahkusid naerusui nii noored kui eakad sooviga taolistes ühistegevustes teine kordki osaleda.

Ka november tuleb raamatukogus sündmuste poolest mitmekesine.

7. novembril kell 17 väisab Türi raamatukogu kirjanike tuur koosseisus luuletaja Katrin Väli, kunstnik ja luuletaja Kai-Mai Olbri ning kirjanik ja tõlkija Ann Alari. Tõotab tulla äärmiselt põnev õhtupoolik ja kutsume kõiki kirjandushuvilisi sellest toredast kohtumisest osa võtma!

Türi raamatukogu korraldab igal aastal oma koostööpartneritega ka paar heategevusprojekti. Juba iga- aastaseks on saanud meie koostöö Türi Päevakeskusega, kelle kaunitest käsitööesemetest jõulunäitusmüüki korraldame.

Sel sügisel oleme abikätt ulatamas Türil toimetavale kasside turvakodule, MTÜle „Soe pesa”. Nagu olete ehk facebooki vahenduselgi  tähele pannud, kui palju on hüljatuid, kodutuid kasse. Türil hoolitsevad nende kiisude eest  kaks tublit vabatahtlikku Katrin Avila ja Eneli Tislar MTÜst „Soe pesa”. Kuna tegemist on vabatahtlikkuse alusel tegutseva MTÜga, on nende võimalused piiratud ja seetõttu teeb Türi raamatukogu üleskutse ja kutsub toetama seda suure südamega tööd tegevat meeskonda. Turvakodu on väga tänulik, kui inimestel on võimalik neile annetada vanu käterätte, linu, loomade sööginõusid, kassi pehmet toitu, kummikindaid jne. Samuti on Türi raamatukogus olemas ka annetuskast, kui keegi soovib  rahaliselt aidata  kiisude raviarveid maksta.

Võib ju küsida, miks raamatukogu tegeleb selliste aktsioonidega. Tegelikult on sel lihtne põhjus: ka Türi raamatukogu novembrikuine perehommiku teema on seotud vastutustundliku loomapidamisega. Juhtub ju väga sageli, et lapsed (ja ka täiskasvanud) näevad mõnda toredat kiisulast ja otsustavad hetkeemotsioonide ajendil endale see armas kassipoeg soetada. Siis aga kasvab loom suureks ja omanike huvi oma hoolealuse vastu raugeb. Ja nii juhtubki, et see vaene loomake satub tänavale ja sealt otsapidi kasside turvakoju. 16. novembril kell 12 toimuval perehommikul tutvustamegi lastele loomade eest hoolitsemisega seotud raamatuid, loeme loomajutte ning kutsume rääkima oma tööst kasside turvakodu vabatahtlikud Katrini ja Eleni.

Jätkub ka reisiõhtute sari. 19. novembril kell 17.00 algaval reisiõhtul jagab oma muljeid elust Tais türilane  Kaia Mõistlik. Kaia räägib, miks talle meeldib talviti just Tais elada ja miks ta soovitab seda teha ka oma sõpradel.

28. novembril algusega 16.00 koguneb jälle algajatest koosnev 3D pliiatsihuviliste grupp. Veel on paar vaba kohta töötuppa. Kellel huvi, võtke ühendust raamatukoguga ja pange nimi kirja!

Seniks rõõmsate kohtumisteni raamatukogus!

Astrid Karpender

Türi Raamatukogu direktor