Raamatukoguhoidjatele teeb alati väga suurt rõõmu, kui lapsed loevad. Usun, et üha vähem on neid lapsevanemaid, kes kahtlevad lugemise kasulikkuses. Ja parim eeskuju on ikka isiklik eeskuju, seega- kui vanemad loevad kodus raamatuid, siis suure tõenäosusega loevad ka nende lapsed.

Aga on veel teisi erinevaid viise, kuidas lapsi lugema innustada. Türi valla raamatukogud pakuvad näiteks lastele ühe võimalusena osaleda suvelugemise programmis, mille lõppedes ootab tublisid lugejaid alati üks vahva sündmus. Nii on usinad suvelugejad käinud Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses, mullitanud koos Mullimeistriga ning laulnud ja tantsu löönud koos rahvamuusikutega. Suvelugemisest on välja kujunenud traditsioon, mida oodatakse ja reeglite kohta hakatakse uurima juba kevadel.

Kuigi Türi raamatukogu kolimise tõttu suvelugemise algus natukene venis, sai siiski juuni alguses avalöök antud ja lugemine läks täie hooga käima. Kuna raamatukogudes on väga palju uusi ja põnevaid lasteraamatuid, siis seekordse suvelugemise reegliks oligi, et loetud raamatud ei tohtinud olla vanemad kui aastast 2015 ja loetud raamatuid pidi olema vähemalt viis.

26. augustil oligi käes see hetk, mil panna punkt järjekordsele suvelugemisele. Erakordselt kuum suvi kahandas küll veidi meie suvelugejate ridu, aga lõpuks kogunes siiski ligi 40 last üle Türi valla, et pidada Türi raamatukogus maha üks suurem lõpupidu. Et pidu kujuneks meeldejäävaks, kutsusime lastele esinema teadusteatri „Teeme Keemiat”. Ja meeldejäävaks see pidu kujunes: nii mõnigi piduline sai esmakordselt maitsta auravaid, aga samas jäätunud kartulikrõpse, kõvad paugutamised õues ajasid mitmed naabrid akna peale toimuvat kaema ja paari minutiga valminud jäätis viis keele alla ka täiskasvanutel. Laste silmad särasid ja elevus kostus kaugele-kaugele. Kokkuvõtteks võib öelda- pidu läks korda, tuues rõõmu nii suurtele kui väikestele lugejatele. Ja ka raamatukoguhoidjad rõõmustasid, sest kokku lugesid lapsed suve jooksul üle 300 raamatu.

Kuigi suvelugemine sai selleks korraks läbi, siis ootame ikka lapsi raamatukokku, kuna paljud head lasteraamatud ootavad veel lugemist. Ja kes tunneb, et soovib lugemisest pausi teha, siis raamatukogu pakub väga palju muid vaba-ajategevusi, mida on võimalik üksi või koos sõpradega raamatukogus teha. Lihtsalt tule küsi jaa uuri võimalusi!