Oktoober Oisu raamatukogus

,

Oktoobrikuus oli Oisu raamatukogu siginat-saginat täis.

Terve kuu vältel sai uudistada näitust „Vana aja asjad“, mis oli kokku pandud kogukonna elanike kodustest varasalvedest pärit väärikas eas esemetest. Näitusele toodi väga palju huvitavat – väntadega kodumasinaid, nukke, lauanõusid, tikitud köögirätikuid, piibleid, rahasid, lauamänge, lampe, aisakelli ja palju-palju muud põnevat.

Enamus eksponaatidest olid täiskasvanud vaatajatele tuttavad lapsepõlvest ja pakkusid seetõttu nostalgilist äratundmist. Lapsed said aga lausa oma käega jahvatada käsikohviveskiga kohviube, purustada pipraveskiga pipart,  teritada vändaga pliiatsiteritajaga pliiatseid, kaaluda margapuuga kotti, vaadata stereoskoobiga diapositiive ja uurida, kuidas töötab võimasin.  Küll see oli alles põnev!

Oma kodudest tõid näitusele rahvale vaatamiseks esemeid Valdu Välimäe, Reet Mets, Eha ja Toomas Marrandi, Heli Petrovits, Lii Näpping, Sille Varul, Liivi Remmik, Katrin Ivanov, Sirje Kips, Eda Hunt, Leo Rehela, Laidi Trei ja Kadi Alits.  Ilse Ernitsa ja Ilmar Kurme kingitused raamatukogule ootavad aga  järgmist näitust. Suur-suur tänu teile kõigile!

20.-30. oktoobrini toimunud raamatukogupäevade ajal toimus meil igal päeval midagi põnevat. Igapäevaselt sai vaadata digitaliseeritud vanu Oisu piirkonda puudutavaid filme, lugejad said proovida raamatukoguhoidja asemel laenutaja rollis olemist ja huvilistel oli võimalik mängida sõsarsõnade tundmaõppimise mängu.

Sel sügisel alustas taas juba möödunud aastast tuttav Lugemisisu programm, mille eesmärgiks on meelitada lapsi lugema. Sel kuul toimusid esimesed sissejuhatavad tunnid algklasside õpilastele, kus lapsed alustasid lugemispasside täitmisega, joonistasid lugejamärgid ja kleepisid need rõõmsale Lugemisisu plakatile, valisid lugemiseks sobivaid raamatuid ning lõpuks voltisid vahva järjehoidja, et lugemisel järg käest ära ei kaoks. Lapsed on väga põnevil ja lugemisindu täis ning peatselt on Lugemisisuga liitumas ka lasteaiapere.

Novembrikuu tõotab tulla sama tihe ja juba 7.novembril kell 14.00 tulevad Oisu raamatukogusse külla kirjanikud Katrin Väli, Kai-Mai Olbri ja Ann Alari.

Kohtume raamatukogus!

Heli Petrovits

Oisu raamatukogu