2021 aasta suvel oli see ajalooline hetk, mil Türi raamatukogus algas uus ajajärk.

25 pikka aastat Kohtu tänaval sai ümber ja 21. juulil avasime uksed juba uues asukohas Hariduse 3. Uued ruumid tervitavad meid avaruse ja valgusega. Lisaks raamatute laenutamisele on nüüdses asukohas meil piisavalt ruumi oma ürituste ja näituste korraldamiseks. Kaugtöö tegijatele ning õppijatele saame pakkuda omaette olemist ja jätkuvalt pakume ka arvutikasutamise võimalust ning ajalehtede lugemist jne.

Raamatukogu uude majja kolimisel saime kõige enam tunda, kui palju häid inimesi on meie ümber. Peaaegu iga päev peatas mõni inimene raamatukoguhoidja tänaval kinni, et küsida murelikult, kuidas teil läheb. Mõni lootusrikkam lootis saada teada juba ka kuupäeva, millal võiks uut raamatukogu külastada. Ja alati lisasid nad lõppu julgustavaid sõnu: kui abi on vaja, siis palun helistage – tulen kohe! Nii juhtuski, et tänu headele inimestele rõõmustavad meid täna Türi raamatukogus uus laste- ja noortetoa mööbel. Heade abiliste toel jõudsime ära kolida mitu- mitusada kasti raamatuid, riiuleid ja muud mööblit. Ka mööbli kokkupanemisel saime toetuda oma headele koostööpartneritele.

Kuigi oleme oma abilisi sotsiaalmeedias juba tänanud, teeme seda rõõmsal meelel veelgi. Väga palju kiitust on pälvinud meie laste- ja noortekirjanduse toa mööbel, mille soetamisele panid õla alla paljud head inimesed Kaia Iva eestvõtmisel  ja Türi Vallavalitsus ning teostada aitas oü Vingeld eesotsas Ülar Männilaanega. Suur tänu ka Luisa Männilaanele, kelle jooniste järgi lastetoa mööbel valmis.

Raamatukogu kolimine uutesse ruumidesse kujunes tõeliseks kogukondlikuks ettevõtmiseks, milles said osaleda kõik, kes vähegi soovi avaldasid. Väga tublid kolijad olid Türi Kodu elanikud ning meie pikaajalised koostööpartnerid ning sõbrad Türi Päevakeskusest, samuti kaitseliidu Järva malev eesotsas Urmas Piigertiga. Asutustest sirutasid oma abikäe meile veel, Türi Kultuurikeskus, Türi Ühisgümnaasium, RaiderTrans OÜ, samuti Sulo Särkinen Türi Noortekeskusest.

Lisaks oli väga vahvaid lugejaid, kes rõõmsal meelel meile appi tõttasid: Liis ja Enn Rusi, Kerli Salmu, Tiina Lippant, Silve Klukas, Jane Reiljan-Rajasaar, Urmas Jürjens ning Jaak Leiman. Kindlasti oli neid häid inimesi veelgi ja kasutamegi nüüd võimalust ja täname kõiki – kõiki abilisi kogu südamest!

Vaata ka pilte uutest ruumidest enne ja pärast

Kõikide raamatukoguhoidjate nimel

Astrid Karpender

Türi Raamatukogu direktor