Uuel aastal uue hooga!

Uus aastaring on käima läinud ning raamatukoguhoidjate pead on juba jälle uusi mõtteid täis ja uued eesmärgid terendavad silme ees.

Lugejad on meie poolt pakutu kenasti vastu võtnud, mis annab indu juurde ikka uusi ja uusi asju katsetada. Loomulikult on meie esmane eesmärk varustada oma lugejaid ikka kõige paremate ja põnevamate raamatutega, aga soovime veidi pakkuda ka muud kultuurilist meelelahutust- ikka selleks, et teil oleks huvitav ja meil põnev. Saime eelmisel aastal juurde mitu toredat koostööpartnerit, kellega jätkame ühistegevusi ka sel aastal. Juba 14. veebruaril kell 15.30 toimub Türi raamatukogus Paide Huvikeskuse kunstikooli laste loomingu näituse „Mina siin“ avamine. Kohal on noored kunstnikud ise, kes ka lahkelt kommentaare jagavad oma teoste kohta. Avamisele lisavad särtsu Türi Muusikakooli tšelloõpilased Helen Oti juhendamisel.

Koostöös Türi Muusikakooliga on meil kavas mitu toredat muusikalist projekti. Veebruari keskpaigast saab Türi raamatukogu endale digitaalklaveri koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Koostöös muusikakooliga saavad raamatukogus toimuma mitmed toredad muusikalised ülesastumised. Samuti võivad pilli kasutada kõik, kes soovivad küll klaveril kätt harjutada, aga  kel pole võimalust või otsest vajadust kallist instrumenti koju soetada. Raamatukogu külastajatel pole vaja muretseda, et pillihääled lugemist segavad-  olemas on kõrvaklapid, kust kuuleb heli ainult klaverimängija ise. Olemas on ka mitmesuguseid noote, mille järgi saab klaverimängu harjutada.

Oleme püüdnud Eesti Vabariigi sünnipäevakuul pakkuda alati inimestele midagi põnevat ja ajaloolist. 19. veebruaril kell 17.00 tulebki huvilistele kõnelema Vabaõhumuuseumi teadusdirektor Heiki Pärdi, populaarse raamatu „Eesti argielu: teekond moodsasse maailma“ autor. Pärdi peab loengu Eesti argielu moodsaks saamisest, illustreerides informatsiooni ajalooliste piltidega.

Mõelnud oleme ka väikelaste peale. Oleme veendunud, et lastest kasvavad raamatulapsed ikka siis, kui neid juba varasest east raamatutega kokku viia. Meie tegime sellega algust juba jaanuaris. Meeldivaks üllatuseks oli huvilisi palju- seega jätkame oma missiooni. Ja järgmine väikelaste muinasjutuhommik, kuhu ootame 1-3 aastaseid lapsi, leiab aset 12. veebruaril kell 11.00. Muinasjutuhommikul laulame, mängime ja loeme muinasjuttu.

Jätkuvalt populaarsed on ka laupäevased lastehommikud. On väga vahva, et lastehommikule tuleb lapsi aina juurde. Igal lastehommikul on oma teema, mille raames tutvustame ja loeme ette lastele raamatuid, mängime ja meisterdame. Järjekordne lastehommik toimub 16. veebruaril kell 12.00 ja seekordne teema on seotud sõprusega.

Jätkuvalt korraldame ka reisiõhtuid. Järgmine reisiõhtu ongi tulemas 7. märtsil, mil koos õpetaja Leelo Kivirannaga võtame ette reisi Venemaa pealinna Moskvasse. Samuti kutsume jätkuvalt reisihuvilisi inimesi meiega ühendust võtma ja oma muljeid raamatukogu lugejatega jagama!