Türi valla raamatukogude suvelugemise 2020 lõpetamine

Juba mitmendat aastat toimub Türi valla raamatukogudes ühine suvelugemise mäng, mis lõpeb traditsiooniliselt augustikuu  lõpus suure peoga.

Igal aastal on suvelugemisel oma teema, millele enam tähelepanu pöörame. Rahvakultuuri keskuse jutukool  eesotsas jutuvestja Piret Pääriga kuulutas tänavuse aasta rahvajutu aastaks ja nii võtsime meiegi nõuks seda ettevõtmist toetada ja aidata kaasa rahvajuttude propageerimisele. Seda enam, et ainult meie ise saame kaasa aidata oma pärimuse  säilimisele läbi lugude jutustamise ja  lugemise.

Kuigi kevad saabus hirmutava koroonalainega, mis andis tunda veel ka suvel, kogunes lugemisest rõõmu tundvaid lapsi siiski arvestatav hulk.  Hoolimata üsna raskest teemavalikust lugesid lapsed kokku üle 150 rahvajutu, lisaks mitusada muud raamatut-ajakirja. Usinaimad rahvajuttude lugejad olid Türi raamatukogu lugejad Emma Beekmann ja Liis Laagemann, kes on ka muidu väga suured raamatusõbrad. Kiitust väärivaid lugejaid on veelgi, näiteks on iga-aastaselt oma suure lugemisisuga silma paistnud Oisu raamatukogu noored lugejad Melissa Marrandi ja Hanna-Maria Vilms. Sel aastal lisandus väga tublide lugejate ridadesse ka Kaur Ivanov. Samuti rõõmustab Käru raamatukoguhoidja oma noorte lugejate üle. Sealsed raamatusõbrad Maria Palling ning Melany Juss on mitu aastat olnud oodatud külalised suvelugemise lõpupeole. Noorimate tublide lugejate tiitlid läksid teist aastat Laupa raamatukogu lugejatele Ronja ja Holger Rajule.

Kuigi siin on esile toodud vaid mõned nimed, väärivad tunnustust kõik lapsed, kes osalesid meie suvelugemisel. Lisaks täname lapsevanemaid, kes meid selles ettevõtmises toetavad!

Suvelugemise lõpupidu ongi mõeldud tunnustusüritusena tublidele lugejatele. Sel aastal rõõmustasid meie tublisid lugejaid pärimusmuusikud Kristi Kool ja Liisa Koemets, kes tutvustasid lastele põnevaid rahvapille. Koos lastega mängiti ja lauldi nii iidseid regilaule kui ka uuemaid rahvalaule, üheskoos  mängiti kaasahaaravaid laulumänge ning tantsiti põnevaid pärimuslikke tantse. Pidu lõppes ühiselt kringli söömisega.

Täname südamest ka Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi esinaist Pille Marrandit, kes andis meile lahkelt kasutada peo pidamiseks seltsi ruume.