Raamatukogupäevad Türi Raamatukogus

Raamatukogupäevad ajavad alati kõik raamatukoguhoidjad elevile. Nad otsekui löövad särama ja nende valguskuma paistab kaugele. Ka ajakirjandusest leiab sel ajal raamatukogudest palju uudisnupukesi. Ja sellest on puhas rõõm, et märgatakse. Teeme me ju tegelikult terve aastaringi tänuväärset tööd ja mis seal salata- killuke tunnustust teeb meele ikka väga helgeks!

Raamatukogupäevad said alguse Kahala raamatukogus juba 19. oktoobril, mil raamatukogu külastas kirjanik Elme Väljaste. Kirjanik tutvustas oma teoseid ja iga raamatu juurde oli tal rääkida ka selle valmimise lugu. Selgus, et kõik tema tekstid on võetud elust enesest, mistõttu oli kokkutulnuil lausa põnev kuulata ning küsimused ja arutelud ei tahtnud kuidagi lõppeda..

Kõik kirjanikud, kes on käinud Kahalas lugejatega kohtumas (ja neid on kohe mitu- mitu), on alati olnud meeldivalt üllatunud, kui aktiivsed lugejad on Kahala raamatukogus. Nii oli ka Elme Väljastega, kes väga tänas külla kutsumast ja lootis teinegi kord Kahala rahvaga kohtuda.

Türi raamatukogus algasid raamatukogupäevad raamatuesitlusega. Oma trükisooja raamatut „Pärandus” esitles Tiina Tamman. Tiina Tamman on Londoni lähistel elav ajakirjanik ja kirjanik, kes oma elu esimesed 16 aastat on veetnud Türil. Ka oma raamatu tegevustiku on ta sidunud Türiga ning raamatukangelasedki on võetud nii päriselust kui ka väljamõeldud. Lähiajal loodame raamatut ka juba raamatukogus välja laenutada.

Kuna raamatukogupäevad on alati koolivaheajal, siis pakkusime ajaveetmise võimalusi seekord rohkem lastele. Raamatukogupäevade vaheajateema oli „Retrohõnguline koolivaheaeg“. Terve nädala jooksul said lapsed raamatukogus veeta mõnusalt aega raamatute seltsis, vaadata vanu teatrilavastusi ja filme ning mängida lauamänge. Eriliseks lemmikuks kujunes lastele raamatupäev, kus raamatukoguhoidja Triinu luges ette lahedaid naljajutukesi vanadest raamatutest ja küsis mõistatusi. Pärast pikki lugemisi ja äraarvamisi asuti veel raamatukoguhoidja Tiina juhendamisel ka meisterdama. Oli väga tore ja tegus nädal!

Kabala raamatukogus tähistatakse raamatukogupäevi pärimuspäevaga „Vana-aja tööd ja lood” 29. oktoobril koos lasteaiaperega. Sel päeval tutvustab raamatukoguhoidja Ulvi Praks lastele töid ja tegevusi, mida tehti vanasti ja loetakse ette ka vana-aja lugusid.

Raamatukogupäevad ühtivad ka Täiskasvanud Õppija Nädalaga. Türi Raamatukogul on hea meel teada anda, et „Hea alguse“ projekti raames saime raamatukogule kingituseks kolm sülearvutit, millega saame veel tõhusamalt pakkuda arvutikoolitusi. Pakume nii tasuta individuaal- kui ka grupikoolitusi. Oodatud on kõik inimesed, kes tunnevad end arvutikasutajana ebakindlalt või soovivad oma teadmisi-oskusi täiendada igapäevaste arvutitoimingute juures.