Raamatukogu alustab oma hooaega mitmete uute ja ka juba sissetöötatud üritustega.

Lükkasime uue hooga käima laupäevased lastehommikud. Selle hooaja esimene lastehommik toimus ebatavapäraselt hoopis Murumoori mänguväljakul, kus raamatukoguhoidja Tiina oli laste jaoks koostanud terve programmi. Toimus kirjanduslik orienteerumine, mille käigus said väikesed osalejad proovile panna oma teadmisi, osavust, isegi regilaulu sai laulda. Orienteerumise lõpuks premeeriti lapsi  värskete puu- ja juurviljadega ning ettelugemisega. Kuigi ilm meid ei hellitanud ja korralikult märjaks kastis, ei rikkunud see väike pisiasi laste rõõmu koostegutsemisest.

Oktoobrikuus peame lastehommikul nõiapidu. Nimelt on sünniaastapäev lastekirjanik Otfried Preussleril, kes on kirjutanud ka lasteraamatu „Väike nõid“. Ootame sel päeval lapsi nõidadeks riietatult raamatukokku, et üheskoos teha nõiaasju ja välja selgitada see kõige nõialikum nõid. Loomulikult nõiume ja vaatame ning loeme nõiaraamatuid ka!

 

Teraapia- ja lugemiskoerad Türi raamatukogus.

Kutsume huvilisi (lapsi ja lapsevanemaid) 11. oktoobril kell 17.30 Türi raamatukokku infotundi, kus tutvustatakse lugemis- ja teraapiakoeri ning nende tiimide tegevusi laste enesekindluse ja lugemisoskuse toetamisel. Lapsevanematele tuleb infot lugemis- ja teraapiakoertest jagama Maarja Tali. Kohal on ka lastele juba tuttavad lugemiskoerad Zaffi ja Cammi oma perenaistega. Pärast infotundi saavad lapsed tutvuda koertega ja nendele ka väikeseid ülesandeid anda.

 

Tule jaga oma reisimuljeid!

Meie lugejate seas on väga populaarsed nö „Minu…“- sarja raamatud. Sellest tekkis mõte, et ehk tahaksid inimesed ka kuulata teiste reisimuljeid. Seega hakkasime korraldama reisimuljete õhtuid, kus inimesed meie seast tulid rääkima oma reisikogemustest ja –muljetest. Need õhtud osutusid äärmiselt populaarseteks. Oma reisikogemusi on käinud meiega jagamas Pipi-Liis Siemann, Piia Tamm, Kalev Aun, Ann Valang, Tiit Pruuli, Kaidi Kori. Suur aitäh selle eest! Nüüd, sügisel, on esimene reisiõhtu ära olnud ja selgus, et … miski pole muutunud- huvi on ikka jätkuvalt suur! Siit meie üleskutse- ootame oma reisiõhtule inimesi, kes on valmis oma reisimuljeid ka meie kuulajatega jagama! Või kui kuulete, et keegi on kuskil huvitavas kohas käinud, andke meilegi teada!

 

Raamatukogu pakub elukestva õppimise võimalust.

Noored soetavad endale sageli uusi nutitelefone ja oma vanad, toimivad „nutikad“ „pärandatakse“ vanaemale- vanaisale.  Aga seda, kuidas nutitelefone kasutada, seda paraku aega õpetada pole… Türi raamatukogu koostöös NutiAkadeemiaga parandab nüüd selle vea ja kutsub inimesi nutikoolitusele. Nutikoolitusel osalemiseks on vaja eelnevalt registreerida Türi raamatukogus ja 10. oktoobril, kell 12 ootame kõiki koos oma nutitelefoni või tahvelarvutiga raamatukokku, kus õpetatakse nutitelefoniga sooritama erinevaid toiminguid.

 

Sündmused ja tegevused Türi raamatukogus oktoobrikuus

10. oktoober kl 12.00 Nutikoolitus

11.oktoobril kl 17.30 Teraapia- ja lugemiskoerte hooaja avamine

13. oktoober kl 12.00 Lastehommik „Väike nõid“

23. oktoober kl 17.00 Kirjandusõhtu „20. sajandi algusaastad Eesti ilukirjanduses“

 

Sündmused Kahala raamatukogus

19. oktoober kl 12.00 kohtumine kirjanik Elme Väljastega

 

Sündmused Oisu raamatukogus

24. oktoober kl 12.00 Oisu raamatukogu 100. juubeli tähistamine.

 

Kohtume raamatukogus!

Astrid Karpender

Türi Raamatukogu direktor